Zakladatel Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu Akademie věd České republiky (CERGE-EI) a též předseda Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI a profesor ekonomie a ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku na Columbia University. Dříve zastával funkci ředitele William Davidson Institute na University of Michigan (1996–2004), kde byl zároveň profesorem ekonomie a veřejné politiky (2004–2012). Je členem programové rady Nadace Forum 2000 a působil jako ekonomický poradce prezidenta Václava Havla (1994–2002). V roce 2008 byl jedním ze dvou kandidátů na prezidenta České republiky. Doktorát z ekonomie získal na Princeton University. Jan Švejnar je laureátem Ceny Neuron za přínos světové vědě za rok 2012 a v roce 2015 získal Cenu IZA za vědeckou práci věnovanou tématům ekonomie práce, ekonomického rozvoje a přechodu od socialistické k tržní ekonomice. V současnosti se zabývá celospolečenskými a ekonomickými dopady pandemie.
Digitální transformace ekonomiky představuje příležitost posunout Česko mezi nejvyspělejší země světa. Její úspěšné dosáhnutí je ovšem podmíněno nejen úzkou a intenzivní spoluprací veřejného a soukromého sektoru, ale také výraznými investicemi do výzkumu, vývoje a inovací.
Ivan Bartoš, místopředseda vlády pro digitalizaci; ministr pro místní rozvoj, Vláda České republiky (Česká republika)
Karel Havlíček, místopředseda, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky (Česká republika)
Vladimír Dlouhý, prezident, Hospodářská komora České republiky (Česká republika)
Jan Švejnar, předseda Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI a ředitel think-tanku IDEA, ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské univerzitě (Česká republika)
Moderátor:
Ondřej Houska, reportér, Hospodářské noviny (Česká republika)