Od roku 2016 stojí společně se svou ženou Alenou Ingrid Pecina za vývojem telemedicínské platformy MEDDI a zaměřuje se na rozvoj telemedicíny a digitalizaci zdravotnictví v České republice. Společnost MEDDI hub a.s. nabízí telemedicínská řešení pro veřejnost, ale hlavně pro korporátní klientelu a zdravotnická zařízení. V roce 2020 se MEDDI stala partnerem a dodavatelem telemedicínského řešení pro Masarykův onkologický ústav v Brně. V roce 2021 započala expanzi na Slovensko a do zemí Latinské Ameriky. Jiří Pecina je 1. místopředsedou Aliance pro telemedicínu, digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb. Často přednáší na konferencích zaměřených na digitalizaci zdravotnictví, telemedicínu a inovativní technologická řešení. Na Univerzitě Karlově je pak jedním z přednášejících na workshopech pro studenty 1. Lékařské fakulty.
Oblast zdravotní péče prochází v posledních letech po celém světě zásadní proměnou a zdravotní systém se zdokonaluje. Mezi hlavní výhody digitalizace zdravotnictví patří zlepšení prevence, diagnostiky, léčby nebo sledování zdravotní péče pacientů a jejich životního stylu.
Tanel Kiik, ministr zdravotnictví a práce, Vláda Estonské republiky (Estonsko)
Morten Elbæk Petersen, ředitel, Sundhed.dk (Dánsko)
Martin Zeman, ředitel IT a elektronizace zdravotnictví, Ministerstvo zdravotnictví (Česká republika)
Veronika Oudová, ambasadorka, Evropská rada pro inovace (Česká republika)
Jiří Pecina, 1. místopředseda, Aliance pro telemedicínu, digitalizaci zdravotnictví a sociálních služeb (Česká republika)
Moderátor:
Tomáš Doležal, ředitel, Institut pro zdravotní ekonomiku, spoluzakladatel, Medevio (Česká republika)